דנגי בתאילנד – מה זה? איך נדבקים והאם זה מסוכן בכלל? התשובות כאן

קדחת דנגי זו ככל הנראה מחלה שלא שמעתם עליה מעולם, אלא אם ביקרתם במרפאת המטיילים רגע לפני שטסתם לתאילנד או למגוון יעדים טרופיים אחרים ורוב הסיכויים שלעולם גם לא תדבקו בה או תשמעו עליה. 

אך בכל זאת רגע לפני שאתם מגיעים לחופשה באחד היעדים הקסומים בכל רחבי העולם חשוב להכיר שיש קדחת דנגי בתאילנד. אז מהי קדחת דנגי בתאילנד, מהם התסמינים שלה ומה עוד חשוב לדעת עליה? על כך ועוד החלטנו להסביר לכם במהלך הכתבה הבאה שאתם עומדים לקרוא.

חשוב להבהיר, גם אם נדבקים במחלה ברוב המוחלט של המקרים תרגישו במקרה הגרוע ביותר תסמינים של שפעת. 

רוצים לטוס לתאילנד בראש שקט?

קצת רקע על קדחת דנגי

ניתן למצוא מקרים שונים של קדחת דנגי בתאילנד, אך לא רק – למעשה היא נפוצה באזורים טרופיים וסובטרופיים בכל רחבי אסיה. קדחת זו קרויה על שם נגיף הדנגי שגורם לה. נגיף זה מועבר על ידי יתושי אדס, שנראים ממש כמו יתושים רגילים בצבעי שחור-לבן או מנומר.

חשוב להדגיש כי מחלה זו מהווה אתגר בריאותי חמור, זאת מאחר והיא מתפשטת במהרה. מעבר לכך, ישנם ארבעה סוגים שונים של קדחת דנגי בתאילנד, כך שבמקרים מסוימים מטייל עלול להידבק במחלה עד ארבע פעמים, ואילו כל הדבקה עלולה להביא איתה תסמינים קשים יותר.

במהלך העשורים האחרונים ניתן לראות עלייה גדולה מאוד במספר מקרי הקדחת בכל רחבי העולם, ואילו ארגון הבריאות העולמי מעריך כי מחצית מאוכלוסיית העולם נמצאים בסיכון ממשי של הידבקות במחלה.

התסמינים של קדחת דנגי

• חום גבוה
• כאבי ראש חמורים
• כאבי שרירים ומפרקים
• בחילות והקאות
• פריחה בעור
• דימום קל

חשוב להדגיש כי קדחת דנגי עלולה להתפתח למחלה קשה. במקרים מסוימים מחלה זו עלולה להפוך לסיבוך קטלני של ממש, שאף עלול להתרחש כתוצאה מדליפת פלזמה, הצטברות נוזלים בריאות, דימום חמור קשיי נשימה ופגיעה באיברים נוספים.

איך נדבקים במחלה?

הקדחת מועברת בעיקר דרך עקיצת יתושים מסוג אדס אותם הזכרנו קודם לכן. יתושים אלו בעצם מתרבים בעיקר בסביבה של מים עומדים, והם פעילים בעיקר במהלך שעות היום.

ההדבקה שכיחה יותר באזורים עירוניים או חצי עירוניים, ולמעשה ניתן להגיד כי ישנו קשר ישיר בין האקלים לבין הסיכון להידבק בקדחת הדנגי. הקדחת נפוצה בעיקר באזורים חמים ולחים, ולכן כל-כך הרבה אנשים נדבקים בה באזורים טרופיים כמו תאילנד.

האם יש אזורים ספציפיים בהם הקדחת נפוצה יותר?

ובכן, קיים פוטנציאל הידבקות בקדחת בכל רחבי תאילנד בגלל האקלים של המדינה, אך חשוב לציין כי ישנם אזורים ספציפיים כמו קנצ'נבורי בהם ניתן לראות מקרים רבים יותר של התפרצות המחלה. מעבר לכך, כדאי לדעת כי מחלה זו נפוצה במיוחד לאחר גשמים כבדים. אולם, לצד הקפדה על כל אמצעי הזהירות כמו שימוש בספריי דוחה יתושים, בהחלט נוכל להפחית בצורה משמעותית ואפילו למנוע את הסיכון להידבקות בקדחת דנגי בתאילנד ובשאר המדינות בהן היא נפוצה.

טיפול בדנגי

בכל מקרה בו אתם חווים תסמינים שעלולים להעיד על הידבקות בקדחת דנגי – הדבר הראשון שתצטרכו לעשות הוא כמובן לפנות בהקדם עבור קבלת טיפול רפואי. קשה לזהות כי נדבקתם דווקא בקדחת זו מאחר והתסמינים שלה דומים ללא מעט מחלות אחרות, כמו למשל שפעת. לכן, חשוב להקפיד לפנות לבתי חולים בינלאומיים שההתמחות שלהם היא טיפול במחלות טרופיות כאלו.

חשוב מאוד להדגיש! אל תטוסו לתאילנד בלי לעשות ביטוח נסיעות לתאילנד! למידע נוסף לחצו כאן 

לוגו ישרא תור תאילנד

רוצים לקבל הטבה מיוחדת בהזמנת מלון?

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

לכל בקשה או שאלה ניתן למלא את הטופס המקוון ונציג ממשרדינו יחזור אליכם בהקדם.

מספר תאילנדי
077-961577

וואטסאפ
66916575121+