מתי כדאי לטוס לתאילנד

השאלה הנשאלת הכי הרבה במהלך השיחות עם הנציגים שלנו היא ״מתי כדאי לטוס לתאילנד״ והבאה אחריה היא ״מתי המזג האוויר הטוב ביותר בתאילנד״? התשובה היא מאוד לא חד משמעית ותלויה בגורמים רבים ובעיקר ברצונות שלכם. כתבה מפורטת זאת תנסה לעשות לכם סדר ולעזור להבין מתי הכי כדאי לכם להגיע למדינת החיוכים.

עונות התיירות בתאילנד (High season / Low season)

מזג אוויר בתאילנד

"המזרח הרחוק” כיעד הטיולים הינו אזור ענק, ומתקיימים בו אזורי אקלים שונים ומגוונים, כך שכעיקרון צריך לדון בכל חלק של המדינה בנפרד, אך לשם תכנון הטיול ביתר קלות נתחיל באופן כללי. כמו-כן חשוב לציין, כי אין לקחת את כללי מזג האוויר בתאילנד כתורה מסיני, שכן כפי שאתם יודעים לעונות השנה אין שעון מדויק. וניתן לקחת "שפיל” של חודש לכאן ולכאן לגבי התקופות המומלצות לביקור.

העונות במזרח הרחוק:

הבה נערוך היכרות קצרה עם כמה מונחי עונות חדשים:

עונה
חודשים
העונה היבשה
בין אוקטובר לאפריל
העונה החמה
בין אפריל למאי
העונה הרטובה
בין יוני לספטמבר

מתכננים טיול? למה להתאמץ? השאירו הודעה ונחזור אליכם עם כל המידע שאתם צריכים

שלח לנו הודעה ישירות ולווטסאפ

לחץ על הסמל הירוק

עונות התיירות בתאילנד (High season / Low season)

בגדול התקופה המתויירת ביותר בתאילנד מבחינת עונת התיירות בתאילנד היא בין החודשים נובמבר ועד לחודש פברואר, בגלל מזג האוויר הנח יחסית בהשוואה למדינות המערביות (אירופה ישראל וארצות הברית) ששם החורף בשיאו בחודשים הללו והחגים הנוצריים (כריסמס וראש השנה האזרחית) ניתן לומר החודשים האלו הם השיא מבחינת כמות התיירים במדינה.

העונה הבאה אחריה בעיניי רבים היא הטובה ביותר לטיול בתאילנד מתחילה בחודש מרץ ועד מאי, קודם כל הגשמים נגמרו סופית, מזג האוויר מאוד נוח ועדיין לא חם כמו בחודשי הקיץ. חופשת פסח בחודש אפריל היא זמן מצויין לבקר בתאילנד!

עונה מבוקשת נוספת היא החודשים יולי אוגוסט בעקבות חופשת התלמידים מבתי הספר בתקופה זו משפחות רבות בוחרות להגיע ולנפוש בתאילנד. המשמעות של כמות התיירים הגדולה היא עליית מחירים בהשוואה לחודשים האחרים בשנה בגלל הביקוש הרב (מומלץ בחודשים אלו להזמין כל שניתן מראש על מנת להבטיח זמינות ומחירים טובים).

חשוב לציין שיום שמתחיל שמשי עלול להשתנות לגשום ולהפך מכיוון שמדובר באקלים טרופי אשר מאופיין בחוסר יציבות וכמעט בלתי אפשרי לחזות מראש. עונות מזג האוויר (גשום / יבש) טמפרטורות לאורך רוב הזמן בשנה חמים ונעים עד חם ולח בתאילנד.

עונות השנה לפי אזורים בתאילנד

העונה היבשה – מחודש מרץ ועד חודש מאי מתאפיינים בטמפרטורות של כ- 32 – 35 מעלות צלזיוס וחודש אפריל נחשב לחודש הכי חם בשנה מכיוון שהטמפרטורות מטפסות ל-40 מעלות.

העונה הגשומה – העונה הגשומה מתחילה בסוף חודש מאי וממשיכה עד חודש נובמבר. חודשים אלו מתאפיינים בטמפרטורות שנעות סביב ה- 30 מעלות צלזיוס בלחות גבוהה שמגיעה עד ל- 90%.

למרות זאת הגשמים שיורדים בעונה זו הם גשמי מונסון אשר נוטים להמשך בין חצי שעה עד שעה ונדיר שימשכו לאורך יום שלם.

בצד המזרחי (קוסמוי, קופנגן וקוטאו) – עונת המונסונים מתחילה מאוחר יותר אוקטובר ועד דצמבר – וזו עונה יחסית יותר גשומה.

מנגד בתאריכים אלו הצד המערבי (קראבי , קופיפי קאו לאק ופוקט) אמורים להיות יותר יבשים ומומלצים לביקור בתקופה זו אך.

*שימו לב תאילנד היא מדינה טרופית וייתכנו גשמים במהלך כל השנה

התקופה המומלצת ביותר להגיע לתאילנד ומתי הכי כדאי להגיע לתאילנד?

השאלה הגדולה ביותר שנשאלת היא מה התקופה המומלצת ביותר להגיע לתאילנד ומתי הכי כדאי להגיע?, התשובה היא שאין תשובה חד משמעית, זה מאוד אינדיבידואלי, אבל ננסה לעזור לכם להבין מתי הכי כדאי לכם להגיע למדינת החיוכים.

בחודשים נובמבר – דצמבר עדיף לשהות באזור המערבי של האיים (קראבי, קופיפי, קאו לאק ופוקט).

בחודשים יולי – אוקטובר עדיף לשהות בצד המזרחי של האיים (קוסמוי, קופנגן וקוטאו)

**יש לקחת בחשבון כתבה זו נכתבה לפי סטטיסטיקות שנים שעברו, המזג אוויר בתאילנד הינו טרופי ובלתי צפוי לכן לא ניתן לדעת במדויק אם כל שנה תהיה זהה לקודמת לה.

**יש לקחת בחשבון שכתבה זו נכתבה לפי סטטיסטיקות שנים שעברו, המזג אוויר בתאילנד הינו טרופי ובלתי צפוי לכן לא ניתן לדעת במדויק אם כל שנה תהיה זהה לקודמת לה.
 

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

לכל בקשה או שאלה ניתן למלא את הטופס המקוון ונציג ממשרדינו יחזור אליכם בהקדם.

מספר תאילנדי
077-961577

וואטסאפ
66916575121+